מדוע כדאי להתייעץ עם יועץ נדל"ן במכירת וקניית דירה

רכישתמכירת דירה היא אחת העיסקאות הגדולות בחיינו מבחינה כספית. לכן כדאי לעשות זאת בחוכמה ולהעזר ביועץ. 

נפילה בעסקת נדל"ן יכולה לעלות לכם הרבה מעבר לעמלת היועץ

כללי

חשוב לוודא שהיועץ פועל ברשיון בר תוקף של משרד המשפטים (מתחדש כל שנה).
היועץ חייב להיות מעורה בסביבה הגאוגרפית של הדירה ושיהיה לו ערך מוסף מעבר לדירות שיראה לכם. הדבר מאוד חשוב בשכונות מתפתחות כמו כפר גנים ג' ואם המושבות כי יש בהן שטחים רבים שהיום הם ריקים ומחר תגלו שבנו לידכם מבנה ציבורי: מתנ"ס, תנועת נוער או מגדל מגורים גבוה שיכול לפגוע באיכות חייכם ולהוריד את ערך הנכס. כתושב שכונת כפר גנים ג' מהקמתה ופעיל ציבור בה, אני מייעץ ללקוחות שפונים אלי ומוסר להם מידע יקר ערך שיש ברשותי, אשר יעזור להם לבחור במיקום האידיאלי לנכס שלהם ולהיות מודעים לתכניות הבינוי המתוכננות באזור הנכס הנבחר. המידע ניתן בחינם וללא כל התחייבות וגם עבור נכסים שלא ראו דרכי.

למוכרי דירה

בעידן האינטרנט ניתן לפרסם בחינם ולקבל מבול של טלפונים: ממתווכים, מסתם מתעניינים ומשועממים, מכאלו שבתהליכי רכישה אצל קבלן ורוצים להשוות, מכאלו שראו דירה אחרת ורוצים להשוות, מכאלו שעברו בדרך ורוצים לעלות וכו'.

הדירה הופכת לטיילת וזמנכם היקר מתבזבז על רוב המבקרים שאינם רציניים והנושא יוצא משליטה.

במידה ואתם נותנים את הדירה לטיפול של יועץ נדל"ן אחד אתם חוסכים את כל אלו.

יתרונות נוספים:

 • היועץ מנוסה בסינון מתעניינים שאינם רציניים, וכן מתעמק יותר בדרישותיהם כדי לבדוק התאמה לנכס שלכם. כל הטלפונים עוברים דרכו ואתם מקבלים שקט נפשי (ופחות קרינה).
 • מומלץ לקבוע ימים ושעות ספציפיים לפי נוחיותכם לביקור בנכס והיועץ חייב לכוון את המבקרים בהתאם. כאשר הוא הגורם הבלעדי הוא יכול לשלוט בכך.
 • חובה לחתום על הסכם מסודר ומפורט עם היועץ אשר בו יפורטו כל התנאים וכן חבילת הפרסום שאתם מקבלים.
 • חובה להגביל בהסכם את תקופת הבלעדיות. כדי למצות את התהליך ביעילות, לא מומלצת תקופה של פחות משלושה חודשים.
 • רצוי שהיועץ יתחייב לשיתוף פעולה עם סוכנים אחרים לזרוז המכירה בשליש האחרון של תקופת הבלעדיות.
 • אל תתפתו ליועץים שמציעים לכם מחירים פנטסטיים ולא ריאליים לדירתכם רק כדי לקחת את הבלעדיות. מומלץ לבקש נתונים של מחירי נכסים דומים שנמכרו לאחרונה באזור. ככל שהמחיר יהיה גבוה יותר ממחיר השוק כך תתארך תקופת המכירה והדירה "תישרף בשוק".
 • אל תתפתו למתווכים המציעים לשווק את דירתכם בחינם. זכרו ! כמו בכל מוצרשרות - הזול עלול לצאת יקר. יועץ שמכבד ומעריך את עבודתו לא יציע את עצמו בחינם. כמובן שניתן , כמו בכל מוצרשרות, לנהל מו"מ על העמלה.

לרוכשי דירה

 • היועץ מכיר את השוק, את המחירים באזור, בכמה מפרסמים ובכמה לבסוף מוכרים.
 • הוא אמור להכיר את מידת הגמישות של המוכרים ומידת הדחיפות שלהם (המשפיעה על גמישותם).
 • יש לוודא שהוא מכיר את האזור מבחינת תב"ע, איכות הבינוי , תכניות בינוי עתידיות ומידת קירבתם והשפעתם על איכות החיים כמו: מוסדות ציבור קיימים ומתוכננים, בתי ספר, גני ילדים, מתנ"ס וכו' וכן שטחים ירוקים. זה הערך המוסף שלו ועליכם לשאול את כל השאלות ולהעזר בו וכך גם לבחון את מקצועיותו. כמובן שחובה לאמת את המידע אצל הרשויות.
 • היועץ מלווה אתכם לאורך כל הדרך כולל במו"מ ועד לחתימת החוזה ואם הוא יעשה מלאכתו נאמנה-עמלתו תצדיק את עצמה ולעיתים תיבלע בירידת המחיר שהשיג לכם.
 • זיכרו: חשוב לא להיות לבד בתהליך החשוב והמורכב הזה.
 • היועץ יכול להציע לכם שרותים נלווים מוזלים ולחסוך לכם עלויות. לדוגמא, אני מציע ללקוחותי הנחה בעת ביצוע חוזה הרכישה אצל עו"ד וכן הנחה בחנות חומרי בניין גדולה באזור בעת רכישת ציוד וחומרים לשיפוץ ואיבזור הדירה.

 

למוכרי דירות , רגע לפני שאתם מפרסמים : סודות מאחורי הקלעים

 • כדאי לפרסם רק אם אתם רציניים במכירה ולא כדי לבדוק "כמה הדירה שלי שווה".
 • מודעה שאתם מעלים לאינטרנט נכנסת מיידית לתוכנה של המתווכים ואפילו אם תחליטו למחוק אותה לאחר מס' ימים או שעות, היא תשאר בתוכנה. כל פעם שמתווך ירצה להציע ללקוח שלו דירה בחתך שמתאים לדירתכם הוא יתקשר אליכם והמטרד לא ייפסק.
 • אם תקבלו הרבה טלפונים בימים הראשונים רובם יהיו ממתווכים או קונים שרק רוצים לברר פרטים. המבחן הוא כמה מתעניינים פרטיים מגיעים לראות לדירה.
 • תשמעו לא מעט את המילים: "אנייש לי קונה רציני", "אנייש לי משקיע עם כסף ביד" (ועוד הרבה סיפורים) וכל זאת כדי להגיע בתזמון שלא נוח לכם, לגרום לכם לשנות תכניות, לא להגיע בזמן שנקבע מבלי להודיע וכו'.
 • הסכום שאתם נוקבים צריך להיות קרוב למחירי המכירה של השוק (דירות שנמכרות בפועל) ולא לפי מה שפרסם השכן שלכם.
 • אם בכל זאת החלטתם לפרסם לבד, לא מומלץ לוותר על ערוץ המתווכים כי יכולה להגיע משם עסקה. חובה לסכם בטלפון עם כל מתווך מראש את עמלתו ורצוי גם בכתב על מנת שלא ליצור ציפיות שונות.

כל הזכויות שמורות לדורון קורן , ייעוץ ושיווק נדל"ן  054-4404286

 

לחזרה לרשימת המאמרים לחצו כאן

לקבלת פרטים נוספים על השרותים שלנו וקביעת פגישת ייעוץ
נא ללחוץ על כפתור יצירת קשר

ליצירת קשר ופגישת ייעוץ

הרשמו וקבלו חינם

את המדריך השלם לנדל"ן בכפר גנים ג' ועדכונים שוטפים על נכסים בטיפול משרדינו
נא לרשום אותי

נכסים חמים של משרד דורונדל“ן

ללא עמלת תיווך!!! בבניין חדש ויוקרתי במיקום מעולה ומבוקש במזרח כפר גנים ג' פתח תקוה, מיניפנט' 6 חד' עם מרפסת סוכה 33 מ"ר מרווחת ומתוכננת היטב במפרט טכני גבוה. כולל 2 חניות מחסן
לכל הפרטים לחץ כאן
בנין חדש ויוקרתי במיקום מעולה ומבוקש במזרח כפר גנים ג' פתח תקוה, נותרה דירה מיוחדת ונדירה 6 חד'עם 2 מרפסות סוכה כ-65 מ"ר, 2 חניות ומחסן. ללא עמלת תיווך
לכל הפרטים לחץ כאן
האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות ©