פרצלציה ורישום הנכס שלך בטאבו

דורון קורן

פרצלציה הנה חלוקה של מקרקעין שמטרתה לתרגם את החלוקה שמופיעה בתכנית מתאר מקומית או בתכנית מפורטת לחלקות הניתנות לרישום בפנקסי המקרקעין (טאבו). התהליך מתבצע באמצעות מודד מוסמך והוא מבוקר ומאושר ע"י הועדות המקומיות לתכנון ולבניה והמרכז למיפוי ישראל.

שלבים עיקריים לרישום הנכס על שם בעלי הזכויות

שלב ראשון: רישום פרצלציה- תוכנית חלוקה שבה המדינה מעניקה מספר מזהה (תעודת זהות) לחלקת קרקע באמצעות חלוקת שטח האדמה לגושים וחלקות.

שלב שני : רישום בית משותף-כל מבנה שיש בו שתי דירות ויותר יירשם בדרך כלל כבית משותף בדרך זו מתבצעת חלוקת חלקת קרקע לתת חלקות (דירות).

שלב שלישי ואחרון: רישום זכויות המשתכן בדירה (רישום בטאבו). הליך זה הוא הדרך שבה נרשמת דירה מסויימת על שם בעלי הזכויות בדירה. המסמך המוכיח כי הדירה נרשמה כחוק על שם בעליה הוא נסח רישום.

הסטטוס בכפר גנים ג'

כפר גנים ג' מחולקת ל-11 חלקות תב"ע הסטוריות אשר שונו במהלך השנים. רוב הדירות בשכונה רשומות בפנקסי המקרקעין עם הערת אזהרה בלבד (ללא נסח טבו). תהליך הרישום מתנהל בצורה איטית ומסורבלת ומתמשך זמן רב מעבר לסביר במקומות מסויימים. אולם אין הדבר מונע מביצוע עיסקאות רכישה ומכירה ואין בכך בעיה. ישנם מקרים בודדים שהקבלן נקלע לבעיותקשיים ואז נרשמה בפנקסי המקרקעין גם הערות אזהרה לחובתו. על עו"ד שמבצע את העיסקה לבדוק זאת היטב ולהתריע בפני הצדדים על כך.

ברור הסטטוס של דירתכם באינטרנט

ראשית מחפשים במנוע החיפוש: מחשבון גוש חלקה ונכנסים לאתר הממשלה:www.gov.il  , ממלאים את פרטי הרחוב והמספר ומקבלים גוש וחלקה ואפילו מפת הגוש. ניתן גם להוציא נכס טבו (אם קיים) ב- 10 שקלים ע"י קישור מדף זה. לאחר מכן נכנסים לאתר של משרד השיכון כדי לברר מה הסטטוס של דירתכם:

 www.al-harishum.moch.gov.il . ממלאים בטבלה את הכתובת או לפי גוש וחלקה ומקבלים מיידית את המידע. באתר זה יש קישור לכל האתרים של משרדי הממשלה הנוגעים לרישום (כולל מינהל מקרקעי ישראל), וכן אפשרות להעביר שאלות שמנותבות ע"י משרד השיכון לגופי הממשלה הרלוונטים, העוסקים ברישום.

כמו כן מומלץ לפנות בכתב לעו"ד של הקבלן שממנו רכשתם את דירתכם ולשאול היכן עומד הנושא.

זיכרו: אם טרם נרשם נסח טבו לדירתכם, אין זה מונע מכם לבצע עיסקת מכירהרכישה של הנכס כל עוד הסיבה לעיכוב תלויה בפרצלציה בלבד ולא בבעיות של הקבלן מול הרשויות. עליכם לעכוב אחרי הנושא ולוודא שהנכס יירשם על שמכם בהקדם.

לחזרה לרשימת המאמרים לחצו כאן

לקבלת פרטים נוספים על השרותים שלנו וקביעת פגישת ייעוץ
נא ללחוץ על כפתור יצירת קשר

ליצירת קשר ופגישת ייעוץ

הרשמו וקבלו חינם

את המדריך השלם לנדל"ן בכפר גנים ג' ועדכונים שוטפים על נכסים בטיפול משרדינו
נא לרשום אותי

נכסים חמים של משרד דורונדל“ן

ללא עמלת תיווך!!! בבניין חדש ויוקרתי במיקום מעולה ומבוקש במזרח כפר גנים ג' פתח תקוה, מיניפנט' 6 חד' עם מרפסת סוכה 33 מ"ר מרווחת ומתוכננת היטב במפרט טכני גבוה. כולל 2 חניות מחסן
לכל הפרטים לחץ כאן
בנין חדש ויוקרתי במיקום מעולה ומבוקש במזרח כפר גנים ג' פתח תקוה, נותרה דירה מיוחדת ונדירה 6 חד'עם 2 מרפסות סוכה כ-65 מ"ר, 2 חניות ומחסן. ללא עמלת תיווך
לכל הפרטים לחץ כאן
האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות ©