טיפים למוכרי דירות – הסכם תיווך בבלעדיות

טיפים למוכרי דירות – הסכם תיווך בבלעדיות                     20.6.2018
לאחר שבחרתם בקפידה את המתווך שאיתו תרצו לעבוד, הסכם בלעדיות נותן לכם שקט נפשי ובטחון שהמתווך הנבחר עובד עבורכם (ובעדיפות) כדי למכור את דירתכם.
אולם לפני שחותמים על ההסכם יש לשים לב למספר דברים חשובים:
  1. משמעות הבלעדיות – במידה ומתעניין (מתווך או גורם פרטי כלשהו) פונה אליכם ישירות, עליכם להפנותו אל המתווך שמטפל במכירה. זיכרו שמי שמנסה "לעקוף" את המתווך פועל מלכתחילה בצורה לא ישרה ומתחכמת כך שכדאי לשקול היטב אם הייתם מעוניינים לעשות עיסקה עם אחד שכזה.
  2. עליכם להגביל את ההסכם בזמן- המקסימום המותר בחוק הוא חצי שנה (ניתן להאריך אחר כך). תקופה של פחות מ-3 חדשים אינה יעילה לדעתי.
  3. הפסקת ההסכם ביוזמתכם לפני מועד סיומו- בעלי דירות לא מודעים לסעיף הזה שבדרך כלל מטיל עליהם קנס במקרה כזה ולא משנה הסיבה. הקנס יכול להיות בגובה עמלת התיווך המוסכמת או אפילו פעמיים עמלת התיווך כי המתווך הפסיד הן את עמלת המוכר והן את עמלת הקונה, בזבז את זמנו והפסיד כסף על הפרסום בערוצים השונים.
לכן אם אינכם רציניים ונחושים במכירה, מוטב שלא תתחילו בה ותחסכו עגמת נפש לכם, למתווך ויתכן גם לקונים פוטנציאליים במידה ויש.
  1. המחיר המבוקש – מומלץ לרשום בהסכם את המחיר לפרסום ולא את המחיר שהוא הקו האדום שלכם. זאת על מנת שהמתווך לא יפרסם את דירתכם במחיר המינימום.
  2. עמלת התיווך – ברירת המחדל היא 2% + מע"מ. בדירות יקרות (שערכן מעל 2,000,000 ש' ) מומלץ לנהל מו"מ על העמלה. כשמתווך מוכן לעבוד ללא עמלה זה צריך להדליק אצלכם נורה אדומה כי אין מתנות חינם.
  3. אמצעי השיווק- המתווך חייב על פי חוק לפרסם ב-2 ערוצים לפחות מתוך מבחר ערוצי פרסום כמו: אינטרנט, קהל לקוחותיו, עיתונות, שת"פ עם מתווכים אחרים, שלט על הדירה וכו'.אם אינכם רוצים בשלט אל תשכחו לציין זאת בהסכם.
זיכרו! הסכם התיווך הוא חוזה לכל דבר ולכן תשאירו אצלכם העתק ממנו.

כל הזכויות שמורות לדורון קורן, דורונדל"ן- ייעוץ ושיווק נדל"ן . טל: 054-4404286
דוא"ל: d_koren@orange.net.il אתר אינטרנט: www.doronadlan.co.il
אין להעתיק את המאמר או חלק ממנו ללא רשותו של המחבר


לחזרה לרשימת המאמרים לחצו כאן

לקבלת פרטים נוספים על השרותים שלנו וקביעת פגישת ייעוץ
נא ללחוץ על כפתור יצירת קשר

ליצירת קשר ופגישת ייעוץ

הרשמו וקבלו חינם

את המדריך השלם לנדל"ן בכפר גנים ג' ועדכונים שוטפים על נכסים בטיפול משרדינו
נא לרשום אותי

נכסים חמים של משרד דורונדל“ן

ללא עמלת תיווך!!! בבניין חדש ויוקרתי במיקום מעולה ומבוקש במזרח כפר גנים ג' פתח תקוה, מיניפנט' 6 חד' עם מרפסת סוכה 33 מ"ר מרווחת ומתוכננת היטב במפרט טכני גבוה. כולל 2 חניות מחסן
לכל הפרטים לחץ כאן
בנין חדש ויוקרתי במיקום מעולה ומבוקש במזרח כפר גנים ג' פתח תקוה, נותרה דירה מיוחדת ונדירה 6 חד'עם 2 מרפסות סוכה כ-65 מ"ר, 2 חניות ומחסן. ללא עמלת תיווך
לכל הפרטים לחץ כאן
האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות ©